A- A A+
A- A A+

 

 

  

Pełnomocnik ds. Zdrowia Lekarzy i Lekarzy Dentystów 2022-2026

 

  • dr n. med. Maciej Klimarczyk - telefon 609473342 - email: maciej.klimarczyk@hipokrates.org

    Pełnomocnik ds. Zdrowia Lekarzy i Lekarzy Dentystów

    dr n. med. Maciej Klimarczyk 


Pełnomocnika ds. Zdrowia Lekarzy i Lekarzy Dentystów powołuje Okręgowa Rada Lekarska  na podstawie art. 5 pkt 14) i 19) oraz art. 25 pkt 4) i 11) ustawy z dnia 2 grudnia 2009 r. o izbach lekarskich (Dz. U. z 2021 r., poz. 1342 t.j.) oraz Uchwały Nr 7/07/V z dnia 13 kwietnia 2007 r. Naczelnej Rady Lekarskiej w sprawie organizacji systemu pomocy lekarzom i lekarzom dentystom, których stan zdrowia ogranicza lub uniemożliwia wykonywanie zawodu.


Zadaniem Pełnomocnika jest pomoc lekarzom i lekarzom dentystom, którzy zmagają się z jakimikolwiek zaburzeniami lub kryzysami psychicznymi, w tym z uzależnieniami.  

Pełnomocnik analizuje sytuację lekarza, pomaga znaleźć rozwiązanie i odpowiednią formę pomocy w zależności od rozpoznanego problemu.
 
Jak skontaktować się z naszym Pełnomocnikiem?

     osobiście, telefonicznie lub mailowo:                     
  • tel. 609 473 342
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    poprzez kontakt z biurem: (uzyskanie podstawowych informacji kontaktowych)
  • tel. 52 346 07 80
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Kto może skorzystać z pomocy Pełnomocnika do spraw Zdrowia Lekarzy i Lekarzy Dentystów?

Wszyscy lekarze naszej izby, a w szczególności lekarze, którzy podejrzewają u siebie wypalenie zawodowe, lekarze z wszelkimi problemami natury psychologicznej lub zaburzeniami psychicznymi, lekarze uzależnieni.